Kaş Laminasyonu

Kaş Laminasyonu

Kaş Laminasyonu

Kaş Laminasyonu Nedir?

Rusya’da ortaya çıkan kaş laminasyonu hızla dünyaya yayılan bir trend haline geldi. Kaş laminasyonu dağınık veya incelmiş kaşlarınızı düzleştirirken aynı zamanda kıl köklerini daha dikey bir yöne doğru kaldırır. Sonuç, üzerinde kaş jeli varmış gibi görünen süper pürüzsüz kaşlar.

Ne Kadar Sürer?

Kaş laminasyon işlemi üç adımda yapılır. İşlem; kaşlarınızı yukarıda tutmak için kaldırma ile başlar, ardından sabitlemek için bir nötrleştirici ve cilt tahrişini önlemek için besleyici bir yağ uygulanır. Laminasyonu, daha dolgun görünen kaşlara sahip olmanın ve doğal kaşlarınızın büyümesini teşvik etmenin yapay olmayan bir yoludur. Özellikle aşırı kalın ve gür kaşlardan kurtulmak isteyenler için yararlıdır.

Ne Kadar Kalıcı?

Laminasyonu, sonrasında bakıma bağlı olarak yaklaşık 4-6 hafta sürebilir. En iyi sonuçlar için, tedaviden sonra 24 saat boyunca kaşlarınızı ıslatmamanız tavsiye edilir. Ayrıca kaşları nemlendirmek ve yukarı doğru fırçalamak için hint yağı kullanabilirsiniz. Düzgün bakım yapılırsa, laminasyon işlemi dört ila altı hafta arasında sürebilir. Aynı zamanda etkisi anında görülür. Laminasyon işlemi tamamlandıktan hemen sonra kaşlarınız harika görünecek.

Uygun bakım yapıldığında kaş laminasyonu birkaç hafta kalabilir. Yani kaş bakımı için daha az yapaylık içeren bir yöntem arıyorsanız bu işlem tam size göre.

Estetisyen Tuğçe KESKİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir