Diyetisyen

Diyetisyen Hizmetleri

Kilo Alma Diyeti

Kilo Alma Diyeti

Zayıflık, vücut ağırlığının olması gerekenden daha düşük olmasıdır.Zayıflık da insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler oluşturur. Sağlığın korunabilmesi adına tüm bireyler yaşına uygun ideal kilo aralığında olmaya dikkat etmelidirler.

Oku
Kilo Verme Diyeti

Kilo Verme Diyeti

Fazla kilolulu olmak, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Fazla kiloluluk önlemi alınmadığı takdirde yerini obeziteye bırakmaktadır. Peki ya Kilo Nasıl Verilir?

Oku
diyetisyennnselmagules1

Sporcu Diyeti

Sporcu beslenmesinde;  sporcunun sağlığını korumak ve performansının devamlılığını sağlamak amacıyla; sporcunun yaşına, cinsiyetine, fiziksel aktivitesine, beslenme alışkanlıklarına ve enerji harcamasına göre yeterli ve dengeli bir şekilde hazırlanan özel bir beslenme (diyet) programıdır.

Oku
Vegan Beslenme

Vegan/Vejeteryan Diyeti

Vejetaryenlik, bitkisel kaynaklı besinlerin ağırlıklı olarak tüketilmesini içeren bir beslenme tarzıdır. Vejetaryen bireyler bitkisel besinleri tüketirken et, kümes hayvanları, balık, yumurta, süt, peynir, yoğurt gibi hayvansal besinleri az miktarda tüketirler veya hiç tüketmezler.

Oku
diyetisyenegitmesigerekencocuklar

Çocuklarda Diyet

Çocuklarda beslenme alışkanlıkları, zamanla toplumun beslenme alışkanlığına dönüşür. Anne karnında başlayan beslenme; bebeklik, çocukluk, ergenlik, yetişkinlik ve yaşlılık dönemi şeklinde devam eder. Çocukluk yıllarında edinilen doğru beslenme alışkanlıkları sayesinde birey sağlıklı bir yetişkinlik ve yaşlılık geçirir. 

Oku
Hastalıkta Diyet

Hastalıklarda Diyet

Aslında tam olarak ülkemiz için okullarda ders olarak verilmesi gereken bir konudur, hastalıklarda beslenme. En basitinden grip oluruz sadece ilaç içerek iyileşmeyi düşünürüz yemek yemek istenilmez. Diyabet hastaları aldıkları ilaçların arkasına sığınarak alırım hapımı, olurum iğnemi diyerek tatlıları yemeye devam etmekte …

Oku
online diyet

Online Diyet

Sana engel olan sorunları saptıyor, bu sorunların değiştirilmesine odaklanıyoruz. Sana özel sağlıklı beslenme önerileriyle yeni hayatına birlikte adım atıyoruz. Diyette başarı için sürekli iletişimin gerekli olduğunu biliyoruz. Seninle sürekli iletişimde oluyoruz.

Oku
HamileDiyetSelmagules

Lohusa ve Gebelik Diyeti

Bir bebek sahibi olmak, dünyada kadınlara verilmiş olan en güzel hediyedir. Bir anne adayı olarak dikkat edilmesi gereken önemli kurallar vardır. Çünkü gebe bir kadının beslenmesi ile anne karnındaki bebeğin sağlığı arasında önemli bir ilişki bulunmakta

Oku

Hadi sağlıklı yaşam blogumuza göz atın!

Sağlıklı Beslenmeye Hazır Mısınız?


Sizin için yazdığımız sağlıklı yaşam yazılarımıza göz atın.

Diyetisyen

Diyetisyen

Dyt. Selma GÜLES

Diyetisyen Selma GÜLES Kimdir?

Doğu Akdeniz Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 2014-2015 mezunuyum. Eğitim sürecinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi, Ankara Üniversitesi Çocuk Hastanesi(Diyetisyen), Gaziantep Özel Medicalpark Hastanesi(Diyetisyen), Hacettepe Üniversitesi Hastane ve Diyet Mutfağında eğitim ve gözlem yaptım. KKTC ilköğretim ve lise öğrencilerinin beslenme alışkanlıklarını ve vücut analizleri üzerine araştırma yapıp, sağlıklı beslenmeye teşvik edici sunumlar ve projeler gerçekleştirdim. Mezuniyet sonrası mesleki gelişimini beslenme alanındaki yayınları takip ederek, kurs ve seminerlere katılarak devam ettirmekteyim. Eğitim hayatı boyunca çocuk sağlığı ve beslenmesi, sporcu beslenmesi, obezite tedavisi, kilo kontrolü ve hastalıklarda beslenme gibi bir çok konuda çalışmalar yaptım. 6 yıldır Gaziantep’te Diyetisyen olarak hizmet vermekteyim. Danışanlarıma yeterli ve dengeli beslenme hakkında farkındalık kazandırarak yaşam tarzı haline getirmelerini ve sadece diyet sürecinde değil yaşam süresi boyunca sağlıklı beslenmeyi öğrenip uygulamalarını sağlamak hedefim.