Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj
Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir? 

Makyaj her zaman bakımlı ve güzel görünmek isteyen tüm kadınların hayatının ayrılmaz bir parçası olmuştur. Bu sebeptendir ki, zaman sıkıntısı olan, gündelik ve iş hayatında bakımlı görünmek isteyen kadınların son zamanlar en çok tercih ettiği yöntemlerden biri de kalıcı makyaj uygulamalarıdır. Cilt kullanımı için üretilmiş olan doğal boyaların iğne vasıtası ile derinin üst kısmına bırakılması işlemidir. Genelde dövme işlemine benzetilen kalıcı makyajın en önemli özelliği, belirli bir süre kalıcı olmasıdır.  Bu uygulamalar sayesinde 7/24 bakımlı görünmek çok daha kolay bir hal alıyor. 

Nasıl Yapılır? 

Micropigmentasyon kalıcı makyaj için kullanılan ilk metottur. Bu metotta kalıcı makyaj uygulanması dövme makinesine benzeyen bir cihazla yapılmaktadır. Seçilen ve kullanılmasına karar verilen boyalar cihaz ucundaki iğneler vasıtasıyla cilt altındaki dokulara işlenmektedir. İşlem yapılırken işlemi gerçekleştiren uzmanın yeteneği ve işlemin steril şekilde gerçekleştirilmesi en önemli detaylardır.

Bu teknikle doğal kıl görünümü, gölgeleme, pudralama gibi işlemler gerçekleştirilerek doğal bir görünüm elde edilebilir. Microblanding metodunda ise cihaz değil, ucu iğneli özel bir kalem kullanılır. Bu kalem sayesinde kıl görüntüsü yaratan çizikler atılarak, doğal bir görüntü oluşturulur.

Microblanding ile Micropigmentasyon farkı, microblanding metodunda cihaz değil, ucu iğneli özel bir kalem kullanılmasıdır. Bu kalem sayesinde kıl görüntüsü yaratan çizikler atılarak, doğal bir görüntü oluşturuluyor.

Her iki uygulama ile doğal görünümde kaşlara sahip olmak mümkündür. Uygulamanın sonuçları yöntemi uygulayan uzmanın ne kadar başarılı olmasıyla doğru orantılıdır. Profesyonel sonuçlar ve daha detaylı bilgi için ücretsiz randevu formunu doldurarak uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Zararları ve Yan Etkileri 

Hassas ciltlerde ciltte çatlama, soyulma, kabarma ve lokal enfeksiyon gibi komplikasyonlara neden olabilir. Hastanın memnuniyetsizliği gibi durumlarda kalıcı makyajın sildirilmesi sonucu izler meydana gelebilir. Çok nadir durumlarda, manyetik rezonans görüntüleme (MRI) yapıldığında etkilenen bölgelerde şişme veya yanma bildirmiştir. Sterilize edilmemiş aletlerin kullanımı hastaya HIV ve hepatit gibi ciddi hastalıklar bulaştırabilir.

Estetisyen Tuğçe KESKİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir