Kilo Nasıl Verilir

Kilo Nasıl Verilir

Kilo Nasıl Verilir

KİLO NASIL VERİLİR ?

Kilo nasıl verilir ; Fazla kilolulu olmak, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Fazla kiloluluk önlemi alınmadığı takdirde yerini obeziteye bırakmaktadır. Peki ya Kilo Nasıl Verilir ? İşte Kilo Nasıl Verilir tüm detaylarıyla ele aldık

Kilo Nasıl Verilir Detayları Nelerdir ?

Obezite, bedenin toplam yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının olması gerekenin üstüne çıkması durumudur.

Kilo verme programında öncelikli amacımız, beden kitle indeksi aralıklarınızın yani boyunuz ve kilonuz arasındaki sınırın normal kilolu grup içerisinde olmasıdır. Kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, kolesterol ve diyabet oluşumunu tetikleyen vücut yağ oranı düzeyimizdir. Bir diğer amacımız ise total vücut yağ oranımızın ideal aralıklarda olmasını sağlamaktır. Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için, alınan enerji ile harcanan enerjinin dengede tutulmasını sağlamamız gerekmektedir.

Merkezimize başvuran veya online başvuru yapan danışanlarımıza,  beslenme programlarından maksimum verimi elde etmek için önce kan tetkik sonuçları, diyet anemnezlerini alınıp, uygun beslenme programları düzenlenmeden önce ve tüm kontroller süresince medikal anemnezleri, ‘’ TANITA BC 418 MA cihazı ile,  fiziksel yapısına ait derecelendirme, yağ oranı ve kas miktarı açısından şematik değerlendirme, iç organlar çevresi yağlanma oranı, bazal metabolizma hızı, vücut kas kitlesi, vücudun 5 ayrı bölgesi için yapılan segmental analizi, vücut yağ kitlesinin vücudun 5 ayrı bölgesi için segmental analizi, toplam vücut sıvısı, ödem oluşumu, vücut kas dengesi, yetişkinler için ideal vücut yağı oranları ‘’ hesaplanmaktadır. Bu değerlendirmeler sonucunda, beslenme ve yaşam şeklinize uygun olarak tıbbi beslenme tedaviniz yapılacaktır.

Diyetisyen Selma GÜLES

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir