Detoks Nedir?

Detoks Nedir?
Detoks Nedir ?

DETOKS NEDİR?

Detoks Nedir? Son yıllarda en çok konuşulan ve uygulanan beslenme programlarından biri olan detoks her ne kadar zayıflamaya yönelik kullanılsa da aslında zayıflama programı değil. Vücudumuza  hava, su ve yiyeceklerden  dolayı çevresel toksinlere maruz kalmak ve aşırı stres, yorgunluk, anksiyete ve sinir sisteminde bozukluklardan dolayı vücudumuzda toksin birikimi olur. Normalde akciğerler ve cildimiz havadan ve çevreden gelen toksinleri yok eder. Ancak hava kirliliği, alkol tüketimi, sigara içmek ve sağlıksız beslenme alışkınlıkları gibi durumlarda vücudun çalışması yeterli gelmeyebilir. İşte bu dönemlerde vücudu toksinlerden arındırmak, metabolizmayı hızlandırmayı sağlayarak hem kilo vermeye yardımcı olur hem de vücudun daha zinde ve sağlıklı olmasını sağlar.

Kısaca Detoks Nedir ?

Kısaca detoks ; belli zaman aralıklarıyla vücudu toksinlerden arındırmak için yapılan beslenme yöntemi olarak biliniyor. Kısa sürede etkili sonuçlar gösterdiğinden dolayı 3 günlük, 5 günlük veya 7 günlük detoks programları uygulanmaktadır.

Detoks süresince amacımız; yiyecek ve içeceklerden kısıtlı bir hayat yerine; vücudun yorgunluğunu atmak, vücudu içten dışa arındırmak ve ihtiyacınız olan tüm vitamin ve mineralleri kısa dönemli olsa da tam olarak almanızı sağlamak

Diyetisyen Selma GÜLES

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir